Po stopách Everetta Boguea

28. října 2012 v 19:19 | m. |  co se mi honí hlavou
Před chvílí jsem objevila odkaz na archiv někdejšího blogu Everetta Boguea, Far beyond the stars. Mám Vánoce.

Pro ty z vás, kteří nevědí, o koho jde, Everett Bogue byl jedním z prvních faktických minimalistů, kteří mě uvedli do světa téhle životní filozofie a inspirovali mě na nejvyšší možnou míru, byl to přesně jeden z těch awesome blogerů, na nichž prostě něco je a vy to víte už od prvního odstavce, co jste si od nich přečetli. Everett Bogue byl - a možná ještě trochu je - minimalistická hvězda, všichni minimalisti, které momentálně sleduju, do jednoho, na něj často odkazují (ale je třeba říct, že vzájemné odkazování je v téhle komunitě záležitostí zcela běžnou a mimochodem je to taky jedna z mnoha věcí, kterou jsem se od nich naučila víc používat). Někdo, už nevím, kdo to přesně byl, o něm prohlásil, že sám Everett vyletěl jak nejjasněji zářící hvězda nejvýš, kam se vůbec dá vyletět, a to šílenou rychlostí, ale že ze sebe bohužel příliš rychle vydal všechno to fantastické a shořel v atmosféře.

No, pravda je, že je o něm míň slyšet než o jiných. Řekla bych, že to bude hlavně tím, že se dost často stěhuje. Jestli je někdo z těchhle lidí fakt přelétavá potvůrka, tak je to právě Ev, kterej se každou chvíli zabývá něčím jiným (všechno ovšem samozřejmě pořád v rámci totálního minimalistickýho přístupu k životu, kterej obdivuju) a stěhuje se z webu na web, z adresy na adresu, z facebooku na twitter a odtamtud zase na Google plus a kdoví kde působí teď, pravda je, že ho už zase tolik nesleduju, co zrušil svůj původní blog, právě Far Beyond the stars, kterej mě tak okouzlil a dostal.


Přesněji řečeno ho úplně nezrušil, po čase ho začal používat pro psaní sci-fi, který jsem zatím nečetla, možná se k tomu časem dostanu. Ale prohlásil, že už to nemá smysl, že předal, co mohl, a že nemá smysl o tom psát cokoli víc, protože všechno bylo řečeno a protože minimalismus je už mrtvej a všichni už se vším budou jen opakovat. No, Ev to trochu dost prožíval, jen co je pravda.

Každopádně ovšem jeho někdejší články (a to ani nemluvím o E-boocích, k nimž jsem se ještě nedostala a možná už ani nedostanu, protože je po nějaký době stáhnul z prodeje, pokud si dobře vzpomínám, už je to nějakej ten pátek) byly naprosto epic a já jsem vždycky trochu smutnila nad tím, že už si je nepřečtu. Až doteď, kdy jsem objevila ten inkriminovaný odkaz na Archiv Far beyond the stars!

A hned jsem se s hrnkem plným čaje (ha, vida, nezanevřela jsem na něj) pustila do čtení.

A libuju si. Už první článek z archivu mě pobavil, druhej nakopl a do třetího se skoro bojím podívat, protože už teď mám hrozný cuky, hroznou chuť do akce, hroznou nespokojenost se svou současnou internetovou aktivitou a hrozný nutkání dělat víc, protože vím, že můžu a že musím. Najednou chci ještě mnohem víc psát přesně o tomhle všem a třeba oslovit někoho dalšího, koho to pleskne přes prsty a kopne do zadku. Chci bejt lepší člověk a lepší bloger a chci šířit to úžasný poselství, který je přitom tak jednoduchý a obyčejný, že se člověku chce smát.

No dobře, to s tím poselstvím už zní trochu moc fanaticky XD Jdu radši pokračovat ve čtení. Mwahaha, inspiraceeee....
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The Puttytribe